L-Thyroxini ärajätmine üheks kuuks 12.06.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist

Mul on ära lõigatud kilpnääre, papillaarse kilpnäärme vähi tõttu. Pärast operatsiooni hakkasin võtma igapäevaselt L-Thyroxine'i.
Pean mingisugusel ajal minema saama radiojoodravi ning enne seda kuuks ajaks tablettide võtmise ära jätma. Sooviks teada, et kas kuuajaline paus türoksiinist mõjub tervisele tugevasti ja kuidas üldse? Loodan, et leiate aega vastamiseks

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuuajaline asendusravi katkestamine põhjustab kilpnäärme alatalitlusele iseloomulikke vaevusi - unisust, külmakartust, mõõdukaid turseid. Kui hästi või halvasti keegi vaevusi talub, on individuaalne. Mingeid pöördumatuid tagajärgi kuuajalisel ravikatkestusel õnneks siiski ei ole. Samas pole Teil teist võimalust, sest vähihaigusest paranemiseks on radiojoodravi tingimata vajalik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.