Diagnoosi lahtiseletamine 18.04.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Käisin perearstil ja kaebasin pideva väsimuse ja kehakaalu tõusu pärast peale sünnitust. Arst tegi vereproovi ja saatis UH-sse. Sealt edasi endokrinoloogi jutule. Endokrinoloog pani diagnoosid:
E03.8 +Alius hypothureoidismus specificatus
E06.3- Thyreoiditis autoimmunis
E66- Adipositas

Lisaks on kirjutatud, et TSH on 108, TPOAk üle 1300.

Nüüd olen võtnud tablette 100mg ööpäevas ja seedimine on küll parem, aga kaal ainult tõuseb. Kuigi käin palju ja söön mõõdukalt ja tervislikult.
Mida need diagnoosid üldse tähendavad? Arst neid mulle lahti ei seletanud!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on kroonilisest autoimmuunsest türeoidiidist põhjustatud kilpnäärme alatalitlusega. Vajate asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooniga (L-türoksiin), mis suure tõenäosusega kestab kogu ülejäänud elu. Kui rohtu korralikult võtate, paraneb ka Teie enesetunne, kuid see ei juhtu kiiresti, vaid järk-järgult poole aasta jooksul. Hormoonanalüüs peab selleks ajaks ka täiesti korras olema. Mis puutub kehakaalu, ei pruugi see siiski ravi mõjul kuigivõrd väheneda. Siin tuleb ikka ise ka dieedi ja liikumisega kaasa aidata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.