Ülekaal ja kilpnäärme alatalitlus 12.04.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mu kehakaal on viimased aastad olnud ülekaalus. Viimase 3 aasta jooksul on lisandunud ligi 30 kg. Nüüd hakkab tasapisi langema, kuid siiski teeb mulle muret mu kehakaal.
Ka tunnen, et olen tihti väsinud ja tahan haigutada ka aeg-ajalt. Ka küüned on haprad.
Sõbranna, kellel on diagnoositud kilpnäärme alatalitlus soovitas mul perearsti juures käia ja lasta teha vereproov, et välja selgitada kas ka mind vaevab see haigus.
Küsimus ongi selles, kas peaksin minema perearsti juurde, et temalt nõu küsida ja vereproovi lasta teha?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võib ju minna. Kilpnäärme alatalitluse peamiseks sümptomiks ei ole küll kaalutõus, vaid tursed, aeglane südametegevus, külmakartus jne. Igaks juhuks võib siiski perearstiga nõu pidada. Kaalutõus viimase 3 aasta jooksul on olnud tõesti ebatavaliselt suur, kuid kilpnäärme alatalitlus selle põhjusena on siiski vähetõenäoline.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.