Pillide lõpetamine ja kehakaalu tõus - kas sassis hormoonide tasakaalust? 03.03.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Tarvitasin antibeebipille umbes 6 aastat. Lõpetasin 3 kuud tagasi ning peale seda on hakanud kaal tõusma, kuigi söön enda arvates samamoodi nagu varem. Samas on ka näonahk veidi probleemseks muutunud. Kas tegu võib olla sellega, et hormoonide tasakaal on sassis? Mida teha? Kas peaksin probleemiga arsti poole pöörduma? Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Näonahk võib peale pillide kasutamise lõpetamist veidi rasusemaks muutuda. Tegemist on messuguhormoonide suhtelise osakaalu vähese suurenemisega peale hormonaalse kontratseptsiooni lõpetamist. Kaalutõus ei tohiks küll kuidagi pillide ärajätmisega seotud olla.
Mõne kuu möödudes, kui regulaarne tsükkel on taastunud, peaksid ka probleemid näonahaga taanduma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.