Kilpnäärme operatsiooni järgselt 20.02.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul eemaldati 2.5 kuud tagasi vasakpoolne kilpnääre, kuna 2-3 aastat jälgitud kilpnäärme sõlm hakkas suurenema. Patoloogilisel uuringul ei leitud eemaldatud kilpnäärmes midagi. Operatsiooni eelselt oli kilpnäärme hormoonide tase hea, 1.45. Nüüd peale operatsiooni oli uus näit 4.44. Hetkel andis arst valida, kas alustada ravimit madala toosiga või lihtsalt oodata ja kontrollida 3 kuu pärast. Otsustasin oodata, lootes, et alles olev parempoolne kilpnääre vajab ehk operatsiooni järgselt kohanemist. Muret tekitab ka kõrgenema kippuv vererõhk ja pingetunne kaelas opereeritud poolel (eriti kui vererõhk on üleval). Arst arvas, et see võib olla seotud siiski veel taastumisajaga ja võimaliku närvikahjustusega kaelal. On see loomulik osa taastumisel peale kilpnäärme operatsiooni? Kas on midagi, mida ma peaksin põhjalikumalt jälgima?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Olen Teie arstiga igati nõus. Soovitan korrata hormoonanalüüse 3 kuud peale lõikust, düskomforti kaela piirkonnas võite tunda kuni 6 kuud peale operatsiooni. Suure tõenäosusega Te mingit ravi ei vaja ja edaspidi mingeid vaevusi ei tunne.
Tervitades,
dr. Anu ambos.