Muhk kaelal 06.02.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on juba paar aastat kaelal muhk, mis vaikselt kasvab. Olen lasknud seda ultraheliga uurida ja jõudnud selleni, et tegu võib olla süljenäärme põletikuga. Antibiootikumid ei aidanud, muhk säilis. Täna avastasin, et muhk on taas suurenenud ja söömise ajal muutub eriti suureks ja kõvaks. Mis toimub- kas tegu võib olla süljenäärme kasvaja või vähiga? Valus on ainult siis, kui vajutada muhule kõvasti.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui ultrahelis on "muhk" suurenenud süljenääre, on küsimus tulnud valel aadressil. Endokrinoloog süljenäärmete probleemidega ei tegele. Soovitan pöörduda näo- ja lõualuu kirurgi poole.
Arvan, et kasvajaga siin ehk tegemist ei ole, pigem näärmejuha sulgusega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.