L-türoksiini välja oksendamine - kas vaja võtta uus tablett? 06.02.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Sept alguses lõigati ära pool kilpnäärmest, mis toimis ilusti kuni raseduseni. Nüüd 9+ nädalat rase ja tekkis hormoonpuudulikkus, mille jaoks kirjutas arst välja 25 mgikrogrammi L-türoksiini. Paaril hommikul on juhtunud, et võtan pool tundi enne sööki rohu sisse ja pärast sööki oksendan kohe kõik välja. Kas selle poole tunniga jõuab ravim imenduda või peaks uue tableti sisse võtma pärast oksendamist?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et uut L-türoksiini tabletti päeva jooksul võtma ei pea, ravim jõuab söögieelse pooltunni jooksul imenduda. 25 mcg L-türoksiini on väga väike, pigem profülaktiline annus ja tõsist hormoonpuudulikkust ei tohiks Teil olla.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.