L-Thyroxini võtmine 27.01.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Arsti juhise järgi peaksin võtma 150 mcg L- Thyroxini päevas. Jäi aga selgusetuks, kas peaksin selle koguse päeva peale ära jagama? Või võtan 1x hommikul kogu koguse? Õhtul on jube külmatunne ja väsimus...äkki sellest? Kilpnääre eemaldatud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kogu L-türoksiini annuse võib võtta hommikul ühe korraga. Toime peaks olema ööpäevaringi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.