Jõuetus, ravim Endokrinol 09.01.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Vótan L-Thyroksini aasta. Annus 100 mg. Umbes 9 kuud. Detsembri alguses tehtud analüüs andis TSH 2,100 ning arst leidis selle korras olevat.
4 nädalat tagasi aga hakkas mu enesetunne halvenema. Esmalt paistetasid silmad märgatavalt rohkem, iiveldas ning kilpnäärme piirkonnas pressis.
Sellest ajast on võtmesõnaks jõuetus ning unisus. Ibuprofeen on mõnel päeval aidanud surumistunnet vähendada.
Elu selliselt on üpris raske (veel aasta tagasi olin enesetunde järgi terve inimene).
Minu küsimus on -kas on veel midagi, mida teha, et elukvaliteeti taastada? Kas looduslik ravim firmalt Evalar ,,Endokrinol,, vóiks aidata? Olen kuulnud, et selle ravimiga analüüsid on paranenud. Kui kõrge on L-Thyroksini lubatud maksimaalne annus?
Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 2,1 mIU/l on tõesti korras ja Teie hüpotüreoos on hästi kompenseeritud. Seega on viimastel nädalatel tekkinud halb enesetunne seotud millegi hoopis muuga. Soovitan pöörduda oma perearsti poole ja enesetunde halvenemise põhjused välja selgitada.
L-türoksiinil maksimaalne annus puudub. Võtta tuleb niipalju, et hormoonid korras püsiksid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.