Kõris poob. 06.01.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minul poob juba mitmendat päeva kõris. Olen käinud kilpnäärme kontrollis ja kõik on normis. Arst ütleb vaid, et närvidest. Olen küll rahulik inimene ja mingeid pingeid ega stressi ei ole. Kuidas siis sellisest poomistundest vabaneda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kilpnääre on terve, on ta terve. Poomistunne on üks sagedasemaid psühhosomaatilisi ilminguid (tõenäoliselt on perearstil õigus). Stress tabab ka rahulikke inimesi ja omad pinged on igaühe elus. Püüdke mõned päevad lihtsalt lõõgastuda, piisavalt magada, värskes õhus liikuda. Kui poomistunne ei möödu, tuleks probleemi uuesti perearstiga arutada. Poomistunnet võib tekitada ka reflukshaigus, kõripõletik, algav astma vms.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.