4,5aastasel tüdrukul valge punni taoline asi rinnanibu kõrval 21.11.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Tütrel on rinna peal siuke valge punnimoodi asi, mis on katsudes valus. Lisasin pildi.
Perearstil tegime vereproovid ja ütles, et kõik on korras (ka mingid hormonaalsed).
Mis see siis olla võiks, kelle poole võiks pöörduda, leian, et see normaalne pole, mingi hormonaalne kõrvalekalle ja miks???

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hormonaalne kõrvalekalle see küll ei ole. Tegemist võib olla rasunäärme põletikuga. Kui last punnike segab (on vastu puutudes valus vms.) tuleks tõenäoliselt mõelda selle eemaldamisele. Soovitan veelkord perearstiga nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.