Kuidas kehakaalu tõsta? 18.11.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 194 cm pikk ja kaalun ainult 71 kg. Sooviksin jubedalt kehakaalu juurde saada, aga kuidas? Söön piisavalt palju ja vaatamata mida, ühesõnaga kõike : magusat, rämpstoitu jne ja teen seda mitu korda päevas, aga kehakaalu juurde ei tule .

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kaalus juurde võtta pole sugugi kergem kui maha võtta. Esialgu võiks soovitada pöörduda oma perearsti juurde üldiseks tervisekontrolliks, et selgitada, ega kaalulangusel pole haiguslikku põhjust. Kui tervis korras, soovitan usinalt trenni tegema hakata. Trenn suurendab lihasmassi, mis tõstab kehakaalu. Lisaboonusena paraneb ka söögiisu.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.