Kilpnääre ja TSH analüüs 07.11.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. On aasta kui tehti kilpnäärmesõlmest punktsioon. Vereanalüüs olid suht korras, aga TSH oli 0.042 . Norm oleks pidanud olema 0.4-4.0. Millega võib olla tegemist ja millele tähelepanu pöörata? Kas on oht, et tõuseb kehakaal või on mingi aine puudus? Olen väga tänulik vastuse eest...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 0,042 mIU/l ei ole korras, vaid liiga madal ja viitab kilpnäärme ületalitlusele. Ületalitluse põhjuseks võib olla kilpnäärme sõlm (või sõlmed). Sõlmelistest muutustest tingitud ületalitluse parim raviviis on ravi radioaktiivse joodiga.
Soovitan uuesti hormoonanalüüsid teha ja oma raviarstiga nõu pidada. Kehakaaluga pole siin mingit pistmist, ka mingi aine puudust ei saa süüdistada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.