Kilpnäärme seos juuste väljalangemisega? 02.11.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Analüüsi tulemus TSH 6,019 ja ASO 333,2

Perearsti väitel ei ole need väga kõrged näitajad. ASO on seotud kuidagi kurguga, aga mul kurgumandlid opereeritud!
Märgiks veel, et olen ülekaluline( pikkus 175 kaal 105kg). Olen trullakas lapsest saati, kuigi olen olnud ja ka olen füüsiliselt aktiivne.
Kas peaksin kilpnääret kontrollima minema, et leida seost juukste väljalangemisega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil on tõenäoliselt tegemist kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga ja sellest on tingitud ka TSH minimaalne tõus. Lisaks oleks vaja määrata FT4 ja kilpnäärmevastaste antikehade tiiter (TPO). Kui kroonilise autoimmuunse türeoidiidi diagnoos kinnitub, vajate edaspidi kord aastas kilpnäärmehormoonide kontrolli ja Teie suhtelist noorust arvestades kuluks ära ka asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooni väikese annusega (L-türoksiini 50 mcg päevas). Kas see aitab ka juuksekasvu parandada, näitab tulevik. Krooniline autoimmuunne türeoidiit esineb sageli koos autoimmuunse juuksetusega, kuid need haigused ei tulene teineteisest ja autoimmuunsel juuksetusel kahjuks spetsiifiline ravi puudub.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.