Kas tõesti pole võimalik peale menstruatsiooni pikemaks kasvada ? 25.10.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas tõesti pole võimalik kasvada peale menstruatsiooni pikemaks kui ainult 1-2 cm ?? Olen 14 ja pikkus on 162 cm ning keskmise kehaehitusega ja mulle öeldakse tihti, et olen lühike, ise arvan sama.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie soona on kirja päises kirjas "mees". Kas Teil tõesti on menstruatsioonid? Kui Te siiski olete hoopis tütarlaps on Teie pikkus 162cm 14-aastase kohta täiesti keskmine ja oodatavad paar sentimeetrit teevad sellest 163-165cm, millega Teid lühikasvuliseks naiseks küll pidada ei saa.
Kui olete noormees ja Teil menstruatsioone ei ole ega tule, kasvate jõudsasti veel kuni 18.-19. eluaastani - poiste kasvuspurt on tüterlastest hilisem. Oluline on loomulikult ka pärilikkus - vaadake nii ema kui isapoolset suguvõsa. Arutage oma muret ema-isaga ja vajadusel võib olukorra täpsustamiseks pöörduda lasteendokrinoloogi poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.