TSH 150 13.10.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minu TSH oli 150. Pean sööma kaks kuud L-Thyroxin Berlin-Chemie rohtu 1 tablett päevas. Eelnevalt lugedes pole ma kellegil märganud, et see number nii suur oli. Kas peaksin muretsema? Kas on mingeid asju, millest peaksin loobuma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt olite Teie ka eelmise kirja autor. Seega number 150 tähistab TSH (türeoteroopse hormooni) väärtust. Jah, see on tõepoolest kõrge ja viitab kilpnäärme alatalitlusele. Muretsema ei pea, kuid L-türoksiini tuleb iga päev võtta kindlasti. Dieedipiiranguid või muid loobumisi kilpnäärme alatalitluse ravi ei nõua.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.