Puhitus, probleemid ainevahetusega 08.09.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on olnud tegelikult mitu aastat probleeme ainevahetusega ja olen ka perearstiga rääkinud, kes soovitas kaalujälgijatega liituda ja korra ka endokrinoloogi juures käinud, kes soovitas samuti menüü kirja panna ja jälgida toitumist. Välise vaatluse järgi ütles, et mul ei ole midagi viga. Nüüd on viimasest sellisest jutuajamisest möödas kuskil 2 aastat ja olen vahepeal kaalujälgija olnud ja käin 2 korda nädalas ujumas ja jalutan päevas oma 10 000 sammu ära (ok tõesti mõni päev ei tule täis, siis kui käin ujumas, siis hommikune tööle jalutuskäik jääb ära).
Aga selline mõnus rasedakõht on ikka ees ja alakõhtu natuke surudes on sees valus ja pidevalt on gaasid kõhus. Kõht mõni päev on lahti teine päev ei käi üldse läbi ja eelmine nädal nägin mõni päev oma väljaheites verd.
Tahaks saada selgust, kas kõik on ikka korras või mida ma tegema peaks või kelle poole pöörduma peaks?

Tänud ette.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sooletalitluse häireid ei saa samastada ainevahetusega. Ülekaalulisus küll soodustab kõhukinnisust, kuid kui kõht on vaheldumisi lahti ja kinni ning tagatipuks on väljaheites verd, tuleb kindlasti pöörduda mao-soolearstile seedetraktiuuringuteks. Kõige tõenäolisem on pärasoole veenikomude esinemine, kuid probleem võib olla ka tõsisem.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.