Endokrinoloogi teenus 18.08.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

olen üliõpilane, kuid võtsin ülikoolist akadeemilise puhkuse ja seetõttu ei oma aasta aega haigekassa kindlustust. Siiski tahaks lasta end endokrinoloogil kontrollida jne. Kui palju maksab endokrinoloogi vastuvõtt?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tõepoolest soovite endokrinoloogi poole pöörduda ja Teil pole haiguskindlustust, võite kasutada kahte võimalust. Kui Teil on olemas arsti saatekiri, võite pöörduda mistahes raviasutusse, kus endokrinoloogid vastu võtavad tavajärjekorras. Visiidi eest tuleb Teil aga tasuda vastavalt haigekassa hinnakirjale (ca 20 EUR). Kui Teil saatekirja ei ole, tuleb pöörduda nn. tasulisele vastuvõtule. Need on olemas nii Tartus TÜK-is, kui Tallinnas ITKH-s ja PERH-is, samuti ka mitmetes erakliinikutes nii Tallinnas kui Tartus. Järjekorrad on tasulisele vastuvõtule lühikesed, kuid vastuvõtu eest tuleb tasuda nn. turuhind (ca 30-40 EUR). Kui vajalikud analüüsid ja uuringud tuleb Teil samuti kinni maksta vastavalt haigekassa hinnakirjale.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.