Unisus, meeleoluhäired, iiveldus 30.07.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on pidev unisus, võiksin magada järjest terved ööpäevad. Kurgus mingi klimp, ajab köhima ning tihti läheb jook nagu valesse kohta. Ka olen muutunud väga riiakaks ning nutuseks. Ja iiveldab pidevalt. Kõik need probleemid tekkisid näiliselt korraga, kui umbes aasta tagasi tarvitasin Zybanit suitsetamisest loobumiseks. Suitsetamisest sain lahti, aga enne olin terve inimene ja nüüd selline uimerdaja. Praegu mõtlen, et kas too Zyban mõjus halvasti, sest tarvitamise ajal värisesin, higistasin, oksendasin.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pidev unisus võiks olla kilpnäärme alatalitluse sümptomiks, kuid meeleoluhäired ja iiveldus seda kindlasti ei ole. Niisiis arvan pigem, et tegemist ei ole kilpnäärmeprobleemiga. Soovitan siiski oma perearsti poole pöörduda ja väike tervisekontroll ära teha. Võib-olla on tegemist hoopis mao-sooletrakti probleemi või muu taolisega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.