kilpnääre ja raske sisse hingata 18.06.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kilpnääre ja sisse raske hingata

Kas võib olla kilpnäärme probleeme, kui on raske sisse hingata ja nagu õhku jääks väheks, kogu aeg seda pole, või on see äkki ärevushäire? Süda ei löö ka kogu aeg ühtlaselt ja iga väiksemgi jõupingutus ajab kohe puperdama, mitte otseselt, aga tulevad nagu kiiremad löögid jne sisse, võib-olla olen ma selle pideva südame katsumisega endale sellised hirmud ette kujutanud?

Eelnev küsimus oli selline..Perearsti juures võeti mõned testid ja öeldi ,et kilpnäärmes mingi väike põletik sees (üle või alatalitus täpselt ei jäänud meelde)Küsimus siis järgnev , kui kilpnäärme asi võib olla välistatud , siis kas tegu võib olla algava astmaga või on probleem võib olla ärevushäires ?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei saa kuidagi Teie kirjast sotti ja nii ei saa sellele ka mingit õiget vastust anda. Mis siis ikkagi perearsti juures leiti? Kas ületalitlus (sel juhul võiks kilpnääre pulsisageduse tõusu ja võib-olla ka mõningast õhupuudust tekitada) või alatalitlus? Või oli talitlus normis ja tegemist autoimmuunse põletikuga (hormoonid korras, normist kõrgem antikehade tiiter)? Nii alatalitluse korral, kui normalitluse korral ei ole kilpnääre Teie vaevuste põhjuseks.
Kui vaevused ei ole seotud kilpnäärmehaigusega, uurib perearst Teid edasi ja suunab ka vastavate spetsialistide vastuvõtule. Mingeid spekulatsioone ilma Teid ja uuringutulemusi nägemata ma teha ei tahaks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.