Kas mul võib olla kilpnäärme alatalitlus? 01.04.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mu kehakaal on tõusnud viimase aastaga 10kg. Trennis käin regulaarselt 3-5 nädalas ja söön mitmekesiselt. Aga kaal ei lähe alla (kaalun 93). Olen ise hakanud kahtlustama kilpnäärme alatalitlust. Olen pidevalt väsinud, keskendumisvõime ei ole nii hea, kaal tõuseb ja raske on alla võtta, enne beebipillide võtmist olid päevad ebakorrapärased, pidevalt on külm. Kas tegu võiks olla kilpnäärme alatalitusega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ausalt öeldes, ei tea! Kaaluprobleem on väga paljudel ja enamasti pole sellel kilpnäärme talitlusega mingit seost. Võib-olla on viimase aja kaalutõus hoopis beebipillidega seotud? Kui tunnete end halvasti, soovitan teha perearsti juures esmase tervisekontrolli ja esitada temale kõik oma kaebused. Kilpnäärme talitlust on kerge vereanalüüsi abil kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.