Pitsitustunne kõri piirkonnas - kas kilpnääre? 22.03.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas pitsitustunne kõri piirkonnas võib viidata probleemidele kilpnäärmega, st joodipuudus vms? See pitsitustunne läheb päev-päevalt järjest ebameeldivamaks. Muid kaebusi ei ole.
Toidan 7 kuu vanust last rinnaga. Raseduse aja sellist probleemi polnud. Perearsti vastuvõtule pääsen alles nädala pärast. Olen väga mures.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Joodipuudusega küll tegemist pole, kuna Eestis ei ole kusagil sellist joodivaegust, mis vaevusi võiks põhjustada. Kas võiks olla tegemist kilpnäärme suurenemisega mingil muul põhjusel, teeb kindlaks perearst kilpnääret katsudes. Vajadusel võib ta määrata ka kilpnäärme ultraheliuuringu. Kui tõepoolest peaks olema tegemist kilpnäärmeprobleemiga (näiteks autoimmuunse põletiku sünnitusjärgse ägenemisega), võite rahulikult nädal aega vastuvõtule pääsemist oodata. Nädala jooksul ei progresseeru see tõbi kuigivõrd.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.