Liigne kõhnus - kilpnäärme probleem? 15.03.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 22-aastane naine, pikkust 158 cm ja kaalu 43 kg. Probleem seisneb selles, et ma ei võta kuidagi kaalus juurde, kuigi sooviksin väga (välimus on kohutavalt kondine). Kaal pole kunagi tõusnud üle 43. Isu on mul suurepärane, söön võimalikult mitmekesist ja tervislikku toitu, pluss esineb sageli näksimisi, füüsiline aktiivsus ka keskmine. Perearstki on mulle mitmeid kordi öelnud, et olen väga peenike, aga konkreetselt midagi soovitanud pole (peale selle, et ma sööks rohkem), mida ette võtta või milles viga? Kas põhjus võib olla kilpnäärmes? Peaksin ma seda kontrollida laskma? (toitumisspetsialist soovitas kontrollida)

Tänud ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui toitumisspetsialist soovitas, võib korra ju kilpnääret kontrollida (hormoonanalüüsiga veeniverest). Samas on vähetõenäoline, et kilpnäärme ületalitluse ainuke sümptom on alakaal. Sisaks pole Teie kaal kõikunud, vaid on püsinud pikemat aega.
Soovitan kuulda võtta toitumisspetsialisti soovitusi, lisaks kasvatada trenni tehes lihaseid ja parandada kehahoidu. Rasvapolster tuleb vanusega niikuinii.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.