Kilpnäärme kontrolli? 13.02.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Seisan järgmise probleemi ees: nimelt on mul viimase 3 aastaga muutunud menstruatsioon väga ebakorrapäraseks. Vahe muutus lausa 6 kuu pikkuseks ning siis pöördusin günekoloogi poole. Esialgu sõin Duphastoni, pärast lõpetamist enam menstruatsiooni ei tulnud, seejärel sõin üle poole aasta rasestumisvastaseid tablette Diane 35. Lõpetamisel jällegi päevi ei alanud. Günekoloog kirjutas uuesti nüüd Diane välja. Ise aga arvan, et peaks uurima, miks päevad ei käi, mitte pillidega esile kutsuma. Samas esineb mul ka akne ning olen ka väga külmakartlik. Kas oskate nõu anda, kas tegu võib olla kilpnäärme probleemidega ja kuhu ma peaksin analüüside tegemiseks pöörduma.

Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tsüklihäire põhjuseid uurib ikkagi eelkõige günekoloog. Tema võib määrata ka hormoonanalüüsid. Kilpnäärmehormoone võib määrata ka perearst. Kui nimetatud spetsialistid vajalikuks peavad, suunavad Teid edasi endokrinoloogi vastuvõtule.
Soovitan arutada oma günekoloogiga tsüklihäirete põhjuseid ja kui põhjus on teadmata, oleksid mõned hormoonuuringud (meessugu- ja kilpnäärmehormoonid, prolaktiin) tõepoolest asjakohased.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.