Hüpotüreoos ja jood 09.02.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline küsimus, kas vastab tõele, kui on kilpnäärme alatalitlus (saadakse L-Thyroxini ravi, 75 mcg päevas), siis tuleb välitida joodi nagu tuld ja ei tohi kasutada joodeeritud soola? Kas sama käib ka joodirikka kala kohta? Kas TSH analüüsi hommikul ei tohi enne vere andmist ravimit võtta? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tegemist on asendusravi vajava kilpnäärme alatalitlusega, pole joodi küll enam vaja karta. Teie kilpnääre ei tööta niikuinii, jood ei saa siin enam kuidagi rohkem kahju teha. Ka joodisisaldavat ravimit kordaroon võib Teile vajadusel määrata.
Enne kilpnäärme hormoonanalüüside andmist võite vabalt nii hommikust süüa kui L-türoksiini tabletti võtta. Analüüside tulemust see kuigivõrd ei mõjuta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.