Kilpnääre ja peavalu 02.02.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on opereeritud parempoolne kilpnäärme sagar ja nüüd on vasakul pool tsüst. Kuu aega on mul olnud peavalud iga päev ja madal vererõhk 108/67 (muidu on normaalne vererõhk 120/80). Valuvaigistid ei aita peavalu puhul, perearst kirjutas valuvaigisti, ka see ei aidanud. Pöördusin neuroloogi juurde ja tehti kompuutertomograafia, hetkel veel selle vastust ei tea.
Küsimus oleks, kas haige kilpnäärne võib põhjustada madala vererõhu ja madal vererõhk põhjustab peavalu? Ise arvan, et see just nii ongi, et peaks ravima haigust, mis põhjustab madala vererõhu. Oma endokrinoloogi poole pole hetkel veel pöördunud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui Teie allesolev kilpnäärme sagar toodab vaatamata tsüstile piisavalt hormooni s.t. kilpnäärmehormoonanalüüs on korras, pole peavaludel ja madalal vererõhul kilpnäärmega tegemist. Kui on tekkinud kas üle- või alatalitlus, võib kilpnääre Teie vaevuste põhjuseks olla ja seda tuleb ravida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.