Anti-TPO näidu tõus 16.12.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
2008 panite mulle diagnoosi - krooniline autoimmuunne türeoidiit, hormoonid korras - eutüreoos, palpatoorselt kilpnääre I aste, difuusne, tihedam.
2010 mai on anti-TPO näit 335,9, TSH 2,63, FT4 14,07, anti-TG 427,1
2010 dets on anti-TPO 444,2, TSH 1,92, T4 123,1, FT3 5,43, FT4 16,21, anti-TG 690,1.
Kas anti-TPO pidev tõus ei vaja ravi? Läbisin just 6 kuud Zoladex hormoonravi ja üritan rasestuda, hiljemalt 2011 juulis kunstlik viljastamine.
Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TPO tiitri tõus viitab kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile, mida välja ravida pole kahjuks võimalik mingil moel. TPO tiitri tõus jääb Teid saatma kogu eluks ja pole erilist tähtsust kas tiiter on 100 või 1000. Kõrge TPO tiiter on lihtsalt autoimmuunse kilpnäärmehaiguse marker, mida peale diagnoosi kinnitumist polegi mõtet korduvalt määrata.
See mida kõrge TPO tiitriga patsiendil on kindlasti vaja vähemalt kord aastas teha, on hormoonanalüüs. Autoimmuunse kilpnäärmehaigusega isikutel on suhteliselt kõrge risk kilpnäärme talitlushäire tekkimiseks. Kuna olete noor fertiises eas naine, peavad Teie hormoonanalüüsid olema täiesti korras, TSH soovitavalt vahemikus 0,4-2,5 mIU/l. Teie viimastes analüüsides see nii ka on ja seepärast pole muretsemiseks põhjust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.