D - Vitamiini sisaldus kõrge 15.12.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul siis selline küsimus, et olen diabeetik ja käisin andmas paar päeva tagasi vereproovi ning seal selgus, et minu D-vitamiini sisaldus on liiga kõrge- lausa üle 400. Kuid millest see võis tekkida, kui ma ei söö D-vitamiini?Ja internetist uurides olen tähele pannud, et ei söö ka eriti neid toiduaineid, milles on palju D-vitamiini !!!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Toiduga pole võimalik D-vitamiini üleannustada, samuti mitte päevitamise või solaariumikasutusega. Kui Te D-vitamiini preparaate ei kasuta, võib tegemist olla laboriveaga. Paluge selgitust uuringu määranud arstilt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.