Kilpnäärme analüüsi näitajad 14.12.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere päevast lugupeetud doktor,

Mul on diagnoositud aasta tagasi kilpnäärme alatalitlus, olen võtnud regulaarselt L-thyroxin tablette 100 mg, 0,5 tablt päevas. Kontrollin end iga 6-kuu tagant. Tulemused olid järgmised:
TSH-1, 64
T3- 2, 36
ja T4- 97, 67

Kas kõik on normis? Kas oskate soovitada mõnda internetiallikat, kust saaks vajaduse korral hormonaalse analüüsi tulemuste normväärtusi kontrollida?

Suur tänu vastuse eest,

häid pühi!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie hormoonanalüüsid on täiesti korras. Võite jätkata L-türoksiiniga samas annuses. Hormoonanalüüside referentsväärtused on olemas näiteks TÜ Kliinikumi aadressil http://www.kliinikum.ee/yhendlabor
Tervitades,
dr. Anu Ambos.