Väsimus, jõuetus, südame kloppimine 22.10.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Nimelt probleem selles, et viimasel ajal tunnen tohutut väsimust. Süda vahel klopib sees nii tugevalt, sellele järgneb kuumahoog külma higiga ja pea käib ringi - mitte nagu karussell, vaid õõtsumistunne. Vahel tekib ka kõrvades õrn kohin. Söögiisu on vahel hea, vahel ei ole üldse isu. Juuksed on hapraks muutunud. Kui midagi füüsilist teen, väsin ruttu ära ja süda hakkab sees kloppima, on ka kõhulahtisust, aga mitte väga tihti. Kui see hoog tuleb, siis on madal kehatemperatuur. Tavaliselt on mul 36.7 ja tunnen ennast hästi, aga sellel hetkel on 35.9 ja 36. Puhkan regulaarselt, magan hästi. Kas võib olla tegu kilpnäärmega? Arst räägib minule ainult depressioonist, aga seda ma ei tunne, et mul oleks.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei oska ma Teie kirjedatud vaevustest välja lugeda ühtegi viidet endokriinhaigusele. Kilpnäärme alatalitlus võib põhjustada kehatemperatuuri langust, kuid alatalitlus ei esine hoogudena ega põhjusta südamekloppimist ega kõhulahtusist. Viimased on hoopis ületalitluse tunnused. Igaks juhuks võib kilpnäärme talitlust kontrollida. Võimalik, et Teie perearst on selle analüüsi juba teinudki. Siiski pean kilpnäärmehaigust Teie vaevuste põhjusena väga ebatõenäoliseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.