Kilpnäärmehaigus 19.10.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Otsus:
Patsiendil on krooniline kilpnäärmehaigus eutüreoidses faasis. Uuritud kilpnäärme sõlm tsütoloogilisel uuringul maliigsuse riskiga. On näidustus operatiivseks raviks, palun pöörduda selle saatekirjaga kilpnäärme kirurgile. Kontroll endokrinoloogi juures peale operatsiooni.

Augustis minna ei julenud, nüüd kardan veel rohkem... Kas sellega elada on ohtlik või väga ohtlik

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Juuste hõrnemine ega nägemisteravuse langus pole Teie puhul kilpnäärmehaigusega seotud. Küll aga on Teie kilpnäärmes leitud sõlm vähikahtlane ja tuleb eemaldada (loodetavasti vähi diagnoos siiski kinnitust ei leia). Mingil muul moel kahjuks vähki täielikult välistada ei ole võimalik. Ei saa tegelikult aru, mida Te ootate ja mida kardate. Kilpnäärmelõikus ei ole raske operatsioon ja peale seda on Teil hea lootus terveks saada. Pange ennast kirurgi vastuvõtule kirja nii kiiresti kui võimalik!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.