Kõrge kolesterool 09.08.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on kolesterooli tase olnud alates 2007. aastast kõrgem (2007a. kol.5,7),kehakaal on normis. Olen 166cm pikk ja kaal 55kg. 2010. aasta aprilliks oli mu kol. tase tõusnud 7.8-le, kaalusin 58kg, kuid äkki hakkas mu kehakaal langema ja kol. tase tõusma. Juunikuus (2010a.) kaalusin 51kg ja kol.tase 10.5. Elan tervislikult,teen u. 3x näd. trenni, söön pigem tervislikke toite, kuid pingsalt rasvasisaldust toidus ei jälginud. Arst määras rohud, millega praeguseks kehakaal kõigub 53-54kg ja kol. näit langes 5.47 (28.07.2010). Vereproovid on ja olid korras, struuma korras. Suguvõsas minu teada pole kellegil kol-ga probleeme.
Mind paneb muretsema, millised võimalused mul tulevikus on, kas mul on võimalust lapsi muretseda, sest olen kuulnud, et rohte ei või ära jätta ning lootele mõjuvad need halvasti.
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kolesteroolitaseme tõusul puuduvad Teie puhul endokriinsed põhjused. Tõenäoliselt on tegemist siiski päriliku hüperkolesteroleemiaga.
Kolesterooli tase iseenesest ei mõjuta viljakust. Kahjuks ei selgu Teie kirjast, milliseid ravimeid arst Teile määras. Soovitan oma murega pöörduda oma günekoloogi poole ja probleem temaga läbi arutada. Võib-olla võib Teile määratud ravi siiski vähemalt ajutiselt katkestada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.