Lihasvalu ja krambid 20.06.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Elukaaslasel (31a mees) algasid u kuu aega tagasi lihasvalu ja sirutamisel krambid jalgades. Kõndimine põhjustab valu nii säärelihastes kui ka kandades. Nüüd on ka tekkinud paistetus hüppeliigestel. Alguses tundus et magneesiumi võtmine aitab, kuid nüüd on siiski asi hullemaks läinud.

Kuna töö on Eestist eemal, siis ei saa ka lähema kuu jooksul oma perearsti poole pöörduda.
Millega võib tegu olla, kust lisainfot otsida?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Elukaaslase vaevused ei viita küll ühelegi endokriinhaigusele, seepärast on raske mõista, miks pöördute oma küsimusega endokrinoloogi poole.
Tegemist on tõenäoliselt lihas-närvivaluga ja probleemile võiks lahendust otsida neuroloogi või reumatoloogi poole pöördudes. Kindlasti on vajalik arstlik läbivaatus ja ka vereanalüüsid. E-maili teel selliste mittespetsiifiliste vaevuste põhjust selgitada pole võimalik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.