Minirini mõju 12.06.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mul avastati aastal 2000 selline haigus nagu diabetes incipidus e. mage diabeet ja olen sellest ajast võtnud regulaarselt Minirin 0.1 mg. tablette.
Nüüd on minul ja mu elukaaslasel plaan pere luua, küsimus selline, kas need rohud või see haigus mõjutab kuidagi ka minupoolset panust pere loomisel?
Loodan et saite küsimusest aru!!
Ette tänades ja edu soovides!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
See haigus ei mõjuta Teiepoolset panust pere loomisel mitte kuidagi, kui hüpofüüsi tagasagara puudulikkusele ei lisandu eessagara puudulikkust. Nimelt toodetakse hüpofüüsi eessagaras nn. troopseid hormoone, mis reguleerivad ka munandite talitlust (testosterooni tootmist ja sugurakkude küpsemist). Esitage küsimus igaks juhuks oma raviarstile, kindasti on Teile tehtud ka hüpofüüsi eesagara talitlust täpsustavad uuringud.
Tervitades,
Anu Ambos.