Suguhormoonide tasemed 09.06.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere päevast!
Olin 2008.-2009.a. tugevalt alakaaluline. Mul diagnoositi ka anoreksia ning viibisin seetõttu ka haiglas. Nüüd olen saavutanud peaagu normkaalu ja püsinud selles ca 2-3 kuud (KMI 19,1).
Menstruatsiooni ei ole mul olnud eelmise aasta juulist saati, mil lõpetasin beebipillide kasutamise. Tegin jaanuaris testid, märtsis hakkasin kasutama hormoonplaastreid ja nüüd tegin mais uued testid. Tulemused olid:
Östradiool 212 - jaanuaris 31,53
Progesteroon 0,64 - jaanuaris 0,426
Prolaküin 125 - jaanuaris 5,18
FSH alla 0,1 - jaanuaris 2,36
LH alla 0,1 - jaanuaris 1,52
Testosteroon alla 0,69 - jaanuaris 0,336

Kuidas hindate analüüside vastuseid?

Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mai analüüsides on võrreldes jaanuariga paranemine olemas. Siiski tuleks täpsustada, milliseid plaastreid kasutate (östrogeenplaastried?) ja mida plaastrid ordineerinud günekoloog nende toimest ootab. Normkaalus olete olnud üsna vähe aega, tsükli taastumisega tuleb veel vaeva näha.
Tervitades,
Anu Ambos.