Glükoositolerantsuse test 18.05.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, lugupeetud arst!
Mul on küsimus veresuhkru kohta.
Olen 23-aastane neiu 52/170. Jaanuaris 2010 vereanalüüs näitas, et glükohemoglobiin veres on 6,1. Arst ütles, et ei ole mõtet muretseda. Järgmisel kuul tegin jälle analüüsi (veenist) ja siis oli suhkur normis. Mai kuu alguses läksin teise arst juurde teise küsimusega, aga ta nägi seda analüüsi ja otsustas veel kord kontrollida. Tegin glükoositolerantsuse testi. Glükoos paastuseerumis oli 4,9 ning 2 tunni pärast 8,9. Uriin oli normis. Perearst ütles, et see võib olla latentne diabeet ja suunas endokrinoloogi juurde (ei ole veel käinud).
Tahan küsida, kas see on tõsine probleem? Kas see viib diabeedini? Miks see tekis? Kardan, et olen nüüd haige terve elu.

Ette tänades,
P.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Suhkurtõve diagnoosimiseks pole olemasolevate andmete alusel mingit alust. Endokrinoloogi juures võite igaks juhuks ära käia, võib-olla on probleemil mõni aspekt, mis Teie meilis ei kajastu.
Tervitades,
Anu Ambos.