Norm-TSH raseduseks 05.05.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Milline on norm TSH tase rasestumiseks? Minu TSH mõõdeti 0,74. Internetist loen, et TSH peaks rasestumiseks olema vähemalt 1.
Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie TSH väärtus on normaalne ja fertiilsusele mõju ei avalda. Soovitav TSH vahemik 1-2,5 mIU/l on USA-s läbiviidud populatsionnuuringutes saadud tervete mediaanväärtus (keskmine) ja seda pakutakse orientiiriks ravitulemuse hindamisel patsientidel, kellel on kilpnäärmehaigus ja kes saavad ravi. Kui Teil kilpnäärmehaigust ei ole diagnoositud ja Te ravi ei saa, võite oma TSH väätusega rahule jääda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.