Jõetus ja halb enesetunne 21.03.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul järgmine mure, mis on kestnud nüüdseks kaks nädalat. Pidevalt on tunne, nagu elaks vati sees, kõrvus kumiseb ja suu kuivab ning on pidev jõuetus, vahel isegi ei jõua pastakat käes hoida. Ja väike palavik on alates tänasest 37,3. Lihtsalt pole jõudu voodist tõusta. Perearst soovitas panangiini võtta ja mingeid tilku - aga ka sellest ei lähe pea selgemaks. Ja kuna ka päevi pole kolm kuud olnud, pöördusin naistearsti poole, aga seal öeldi, et kõik korras ja ka rasedust pole. Olen 25-aastane kahe väikese lapse ema, aga ei jõua enam nendega ka tegeleda, olen lihtsalt voodis ja kui silmad kinni panen, hakkab iiveldama ja pearinglus on. Täna oli kohe eriti halb, aga ka kiirabi ei julgenud kutsuda, sest nemad diagnoosivad kohe ärevushäire, aga leian, et olen positiivne inimene .
Milles asi või kuhu pöörduda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pöörduge uuesti oma perearsti poole. Jõuetus ja väsimus on vaevused, mis esinevad enamuse haiguste puhul. Pearinglus, iiveldus ja väike palavik - ka need vaevused on paljude haiguste puhul sagedased. Vaja oleks teha vereproov ja kui selgust ei saabu, suunab perearst Teid uuringuteks haiglasse. Ühelegi endokriinhaigusele Teie vaevused otseselt ei viita.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.