Kas tegu võib olla kilpnäärmega? 02.03.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen juba paar nädalat kohati tundnud endal kurgus midagi imelikku. Nagu oleks mingi muna või punn vms. Varem oli ainult hommikuti natuke ja siis läks üle, aga nüüd juba pea iga päev. Öösiti seda tunda vist ei ole - igatahes magada ma saan. Igal hommikul juba mõned päevad järjest hakkab see vaikselt pihta...annab tunda ja siis läheb aina tugevamaks. Neelata on valus ja isegi rääkida. Hääl on kähedavõitu, ja mida tugevamaks see punnitus või surve seal kurgus läheb, seda suuremaks läheb ka peavalu. Muidu olemine on ka natuke imelik. Külm on kogu aeg. Enne olin hädas igasuguste asjadega juba, aga seda punnituse tunnet varem üldse ei olnud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda oma vaevustega perearsti poole, kes kõigepealt katsub Teie kaela ja suunab vajadusel kilpnäärme ultraheliuuringule. Kindlalt võin öelda, et neelamisvalulikkust kilpnääre ei põhjusta. Hääle kähedus võib kujuneda raskekujulise alatalitluse korral, kuid seda kuude ja aastate, mitte päevade või nädalate jooksul.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.