Munakujuline moodustis kaelal - kas kilpnäärme probleem? 26.02.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kaelal, kõri kohal on munakujuline moodustis, mis kord on suurem, kord väiksem. Kord on tehtud peennõelbiopsia, kuid pärast seda kadus muna. Nüüd on tagasi ja mitte üks, vaid 2. Eelmisel korral ei saanud arst sealt õiget proovi, kuid ultraheli näitas 1,5cm läbimõõduga moodustist.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on tõenäoliselt kas kilpnäärme või kaela tsüstiga. Asend "kõri kohal" on kilpnäärme tsüsti jaoks ehk liiga kõrge, kuid täpsemalt selgitab tsüsti päritolu ultraheliuuring. Eelmisel korral tõmmati tsüst peennõelabiopsia käigus tõenäoliselt tühjaks, nüüd on see taas vedelikuga täitunud.
Soovitan pöörduda uuesti Teid eelnevalt uurinud arsti poole ja arutada edasist ravitaktikat. Suure tõenäosusega on tegemist healoomulise muutusega, kuid tsüsti suurenedes on ainsaks ammendavaks ravimeetodiks tõenäoliselt lõikus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.