Türoksiini kogusega eksimine 16.01.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Austatud doktor.
Juunis 2009 kirjutas arst mulle türoksiini POOL tabletti igal hommikul kerge kilpnäärme alatalituse korral.
Minul aga ununes doktori jutt ja ma võtsin igal hommikul TERVE tableti. Nüüd, mil tabletid otsas, vaatasin korduvretseptilt, et õige kogus oli POOL tabletti igal hommikul.
Minu enesetunne on hea, kaalutõus peatunud ja jõudu/töövõimet on lisandunud.
Aga olen mures, ei julge oma arstile sellest rääkida, et nii hajameelne olin, häbi on.
Kas ma peaksin edaspidi võtma pool tabletti, nii nagu doktor kirjutas või mõnda aega üldse nende tablettidega vahet pidama?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõigepealt soovitan Teil süda rindu võtta ja oma eksimus tohtrile siiski üles tunnistada. Uskuge mind, arst ei pahanda!
L-türoksiini annus, mida peate võtma, sõltub hormoonanalüüsi tulemusest. Seepärast ongi vaja arstiga nõu pidada, et otsustada, kas edaspidi piisab poolest või vajategi tegelikult tervet tabletti päevas. Vahet pidada asendusraviga ei tohi, kuna siis taastub kilpnäärme alatalitlus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.