Kuulumine seagripi riskigruppi ja vaktsineerimine 26.11.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

olen 41. a. naine ja mul on diagnoositud kilpnäärme alatalitus. Arst määras mulle L-Thyroxini, mida pean võtma iga päev elu lõpuni (1tbl), olen seda teinud juba pea 2 aastat. Seoses uue gripi vastu vaktsineerimisega tekkis mul küsimus, kas kuulun ka riskigruppi, kes ennast esmajärjekorras vaktsineerima peab ?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme alatalitluse tõttu Te küll riskigruppi ei kuulu. Kompenseeritud (s.t. adekvaatsel asendusravil) kilpnäärme alatalitlus ei mõjuta organismi võimet tõrjuda infektsioone ega põhjusta ühegi organi puudulikkust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.