mulle on kõik arusaamatu... 25.09.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere! kui mul on diagnoositud kilpnäärme ületalitlus, määratud rohud selle raviks..(oli suur kaalulangus ja peale rohtude võtma hakkamist tuli kaal kõik tagasi) kas siis on võimalik et mingi aja pärast hakkab kaal uuesti langema (näiteks et rohtudest ei piisa või asi läheb hullemaks)
üsna segane jutt..ei oskagi end sõnastada. aga umbes midagi sellist siis et kas peale seda kui kilpnäärme ületalitluse diagnoosimist ja selle mõne aegset ravimist on võimalik et kaal hakkab jälle langema ja haigus tuleb tagasi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks kirjast ei selgu, milline kilpnäärmehaigus Teil kilpnäärme ületalitlust põhjustab. Kõige sagedasemaks ületalitluse põhjuseks on difuusne toksiline struuma, mis on olemuselt krooniline autoimmuunne haigus. Tablettraviga saab patsienti küll haiguse ägenemisest üle aidata, kuid kuna haigus on olemuselt krooniline, võib mõne aja möödudes taas uus ägenemine tekkida. Ammendava vastuse võimaliku uue ägenemise kohta annab hormoonanalüüs. Kaalulangus on küll üks kilpnäärme ületalitluse sümptomeid, kuid sellel võib siiski olla ka teisi põhjuseid.
Seega soovitan võtta ühendust Teie kilpnääret ravinud arstiga ja teha võimalikult kiiresti uus hormoonanalüüs.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.