väikesed rinnad ja vähitekke risk 24.07.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere. olen 38 aastane. mul on väikesed rinnad, kannan rinnahoidjat 35A. olen nendega kenasti hakkama saanud aga väikene mure ja alaväärsuskompleks on ikkagi minu sees. olen hakanud mõtlema, et äkki on mul hormonaalse tasakaalu häire. see aga võib vist olla vähitekke riskitegur? minu mõlematel vanematel on opereeritud healoomuline kasvaja. kas peaksin oma hormoonide taset kontrollima? kas alustan perearsti külastusest?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Väikesed rinnad ei anna tunnistust hormonaalsest puudulikkusest ega suurenda vähiriski. Suguhormoonide taseme ole otsustamisel on oluliseks pigem menstruaaltsükkel. Kui tsükkel on regulaarne ja ovulatsioonid toimuvad, ei ole mingit põhjust hormoonpuudulikkkust kahtlustada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.