lühikese ajaga kaalutõus 06.07.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
olen söönud beebipille umbes 6 aastat ja ühel päeval lõpetasin nende söömise, siis mingi poole aasta pärast hakkasin uuesti sööma neid, kuid esimese nädalaga võtsin juurde umbes 3-4 kg, siis katkestasin nende võtmise, ning iga päevaga aga tuli kilosid juurde ja mingi aeg tekkis üle keha tselluliidi sarnane apelsiinikoore nahk, ja see on üle keha, sellistes kohtades kus tselluliit ei tohiks olla.. nagu selg, käed jne.. olen eluaeg trenni teinud ja söönud mida tahan ja pole tselluliiti olnud kunagi kuskil.. olen eluaeg peenike olnud, nüüd aga olen 1,5 kuuga 5 kg juurde võtnud. arsti juurde aega saada on võimatu, palun aidake!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt ei ole Teie kaaluiibe põhjuseks haigus ja seepärast pole ka arsti juurde vaja kiirustada. Soovitan siiski rasestumisvastaste vahendite valiku osas nõu pidada oma günekoloogiga. Kui süda jääb kripeldama, võib ka perearstil tervisekontrolli ära teha. 5 lisandunud kilost ja mõningasest tselluliidist saate suve jooksul liikumise ja tervisliku söömisega jagu.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.