muna kaelal 02.06.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,mul selline mure,et jaanuaris avastasin kaela tagant poolt muna,mis on kord suurem ja siis jälle väiksem ning vahepeal ei ole üldse aru saada,et muna üldse olekski.Käisin perearstil ja tema ütles et mul on teisel pool ka väike muna mida ma ise lihtsalt ei tunne ja et see pole midagi ohtlikku et võibki jääda mulle sinna kaelale kauaks.Mida arvate teie sellest,kas oleks vaja täiendavaid uuringuid.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kaela taga paiknevad munad ei ole tõenäoliselt kilpnäärmega seotud. Kui perearst Teie kaela katsus ja midagi probleemset ei avastanud, soovitaksin esialgu sellega rahule jääda. Kui munad peaksid edaspidi suurenema või valu põhjustama, on kõige lihtsam teha kaela piirkonna ultraheliuuring.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.