Testosteroon, mees, 20 04.05.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Zdravstvujte, mne 20 let i moja problema v tom chto u menja ne rastut volosq na nogax, a tak zhe boroda i usq. Predpologaju chto eto svjazano s nehvatkoj v krovi testosterona.
Tak zhe chital chto uroven' testosterona svjazan s mqshechnoj massoj, no ja sportsmen i neskol'ko let zanimajus' tjazholoj atletikoj i narastil neplohuju mqshechnuju massu.
Vq mozhete dat' mne sovet chto delat'?
Zaranee blagodarju za pomosh' i izvinjajus' za translit i russkij jazqk.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Karvakasvu ei määra mitte üksnes testosterooni sisaldus organismis. Oluline on ka suuresti pärilikult määratud karvanääpsu tundlikkus testosteroonile, samuti nahas testosterooni dihüdrotestosterooniks muutev ensüüm. Karvanääpsule mõjub just dihüdrotestosteroon.
Soovitan pöörduda endokrinoloogi või androloogi (meestearsti) vastuvõtule ja arutada arstiga karvakasvu probleeme. Vajadusel saab ka testosterooni taset määrata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.