Testosterooni taseme analüüs 04.05.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Kas võite öelda kus ma saan testosterooni taseme analüüsi teha ning kui palju see maksab?
Mees,25

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vastavalt haigekassa hinnakirjale maksab testosterooni määramine 85 krooni. Lisaks tuleb määrata ka sidusvalgu sisaldus, kuna kliinilist tähendust omab just vaba testosteroon. See maksab vastavalt haigekassa hinnakirjale 122 kroonil. Lisandub tasu arsti visiidi eest, mis erakliinikutes on tavaliselt 400-500 krooni, riiklikes raviasutustes vastavalt haigekassa hinnakirjale 184 krooni.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.