Toitumine 27.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Juhtusin lugema artiklit küüslaugust ja seal oli kirjas, et kilpnäärme alatalitluse korral on küüslauk vastunäidustatud. Lugesin seda kaks korda, muidu ei uskunud. Kas see on tõesti nii ja kui, siis miks? See pani mõtlema, et kas on siis veel teisigi igapäevaseid (ma ei mõtle mingeid eksootilisi sööke) toiduaineid, mille tarvitamisel peaks olema ettevaatlik?

Tervitades
Katrin M.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme alatalitluse puhul EI OLE küüslauk vastunäidustatud. Süüa võib ka kõiki teisi toite. Peaasi, et alatalitlus oleks adekvaatse asendusraviga kompenseeritud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.