hormoonid ja rinnad 19.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

pöördun Teie poole järgmise küsimusega. Olen 23aastane, kaalun 48-51kg (kaal kõigub pidevalt) ning 162 cm pikk. Olen naiseliku figuuriga (laiad puusad) kui välja arvata rinnad. Mul on väikesed õlad ja väike jalanumber, peenike piht ning madalama kaalu päevil on mul veidi ka "ribid väljas", küll aga olen tugevate kintsudega. Minu perekonnas on esinenud suhkruhaigust (vanavanematel). Küsimus puudutab mu rindu - mul on äärmiselt väike rinnaümbermõõt. Olen seoses erinevate tervisekontrollide ning terviseprobleemidega käinud erinevate arstide juures ning end vastavalt tingimustele ka lahti riietanud, ükski arst pole kuidagi kommenteerinud minu väljanägemist. Kas minu puhul võib võimalik olla mõne hormonaalse häirega või on tegemist lihtsalt välise eripäraga. Asi nimelt selles, et oma figuurilt erinen nii emapoolsest kui ka isapoolsest suguvõsast. Olen neist väiksem nii kasvult kui ka rinna ümbermõõdu poolest. Hormoonravi pole kunagi saanud, pole kunagi tarvitanud hormonaalpreparaate.

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Naiste hormonaalse tasakaalu kõige paremaks indikaatoriks on menstruaaltsükkel. Kui tsükkel on regulaarne ja ovulatsioonid toimuvad (viimast võite kontrollida näiteks basaaltemperatuuri mõõtes), on sugunäärmete talitlusega kõik korras ja hormoonide tase piisav. Kui lisaks väikestele rindadele Teil puudub menstruatsioon või on mensesed harvad, korrapäratud jne. soovitan nõu küsida günekoloogilt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.